NOWOCZESNY OGRÓD PRZY REZYDENCJI W DIVONE

Projekt ogrodu nowoczesnego w Divone był jednym z najbardziej wymagających projektów naszej pracowni. Nałożyło się tu klika kwestii, które musieliśmy pogodzić: bardzo duża różnica terenu wynosząca kilkanaście metrów, restrykcyjne francuskie prawo dotyczące zagospodarowania terenu oraz wysokie wymagania naszego klienta.

Projektowany ogród położony jest w wyżynnym regionie Francji w pobliżu Genewy. Malowniczy pejzaż jak i duże zróżnicowanie topograficzne wyznaczyły nam bardzo wyraźny kierunek prac projektowych. Ogród musiał zostać zaprojektowany tak, aby zlewał się z otaczającym go krajobrazem oraz aby był swojego rodzaju kontynuacją bryły budynku.

Ogród nowoczesny

Duża różnica poziomów pomiędzy najwyższym punktem terenu a najniższym spowodowała konieczność zastosowania murów oporowych wraz ze schodami zapewniającymi swobodny dostęp do wszystkich części ogrodu .

Podświetlane schody w ogrodzie nowoczesnym

Dzięki temu rozwiązaniu projektowana przestrzeń ogrodowa zyskała formę tarasową z oddzielnymi i zróżnicowanymi „wnętrzami ogrodowymi”.

Drewniana przestrzeń tarasowa zakończona została zaprojektowaną przez naszą pracownię ścianą wodną. Wystające z różnym przesunięciem kamienne płyty tworzą wyjątkowy efekt zwłaszcza po podświetleniu. Każda płyta kamienna była projektowana osobno i przygotowywana w zakładzie kamieniarskim. W ścianie przewidzieliśmy trzy wylewki, tworzące efekt wodospadu.
Cała infrastruktura, jak w każdym projektowanym przez nas ogrodzie, została ukryta pod częścią tarasową.

Element wodny z wodospadem

 

Taras w ogrodzie nowoczesnym

Kolejnym detalem projektowanym przez nas od zera jest drzewo ze stali kortenowej, umiejscowione na murze zamykającym przestrzeń tarasu. Również dla niego zostało przewidziane podświetlenie co zaowocowało bardzo ciekawym efektem po zmroku.

Taras w ogrodzie nowoczesnym

W projekcie nasadzeń znalazły miejsce rodzime gatunki drzew i krzewów.

Widok na ogrod nowoczesny