NOWOCZESNY SALON OGRODOWY

Wiele razy podczas rozmów z naszymi klientami spotykamy się ze stwierdzeniem, że przy małej powierzchni ogrodu nie ma możliwości zaaranżowania czegoś ciekawego. Prezentowany nowoczesny ogród dowodzi jednak czegoś wprost przeciwnego. Jego powierzchnia wynosi zaledwie 60 m2, a chyba nikt nie może zarzucić prezentowanej przestrzeni przeciętności i nudy.

Maly ogród nowoczesny

Pierwszoplanową rolę w niniejszej realizacji odgrywa altana. Jak większość elementów w  tym ogrodzie została wykonana na zamówienie. Z uwagi na rozmiar montaż końcowy odbył się już na miejscu. Konstrukcję altany stanowią profile ze stali nierdzewnej. Wewnątrz znalazł się akacjowy komplet mebli. Wykończenie altany stanowią dwa rodzaje materiałów: grubszy za pomocą którego można odsłonić się od widoku sąsiadów oraz cieńszy dzięki któremu można uzyskać przytulną przestrzeń bez zbytniego ograniczania dostępu światła.

Większość powierzchni ogrodu pokrywa taras z drewna egzotycznego.

Nowoczesny salon ogrodowy

Celem było tu zwiększenie powierzchni funkcjonalnej ogrodu oraz w przyszłości ograniczenie ilości prac pielęgnacyjnych. Zróżnicowany kierunek układania desek sprawia, urozmaica taras oraz sprawia, że dobrze wkomponowuje się w układ budynku. Taras został wykonany w formie pływającej z uwagi na brak możliwości wykonania fundamentów. Jak okazało się po zapoznaniu z dokumentacją od developera, pod ogrodem krył się strop garażu podziemnego. Z tej przyczyny musieliśmy stosować rozwiązania charakterystyczne bardzie dla ogrodów na dachach niż dla typowych ogrodów przydomowych. Specyfikacja techniczna stopu narzuciła nam ograniczenia wagowe. Musieliśmy wykonać obliczenia wagi wszystkich elementów, które miały znaleźć się w projekcie ogrodu.

Zgodnie z wytycznymi klientki ograniczyliśmy ilość roślinności, projektując jedynie niewielki kącik zieleni. Znalazło się w nim kilka gatunków wymagającym niewielkiej ilości prac pielęgnacyjnych.

Kącik zieleni w ogrodzie nowoczesnym

Projektując ten ogród chcieliśmy uzyskać efektowny widok nocny. Dlatego od początku myśleliśmy o rodzaju i umiejscowieniu opraw. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zastosować trzy główne źródła światła: listwę LED przebiegającą wzdłuż brzegów wyższego poziomu tarasu, kwadratowe oprawy w tarasie oraz oprawy podświetlające zieleń oraz żywopłoty. Zarówno listwa LED jak i oprawy w tarasie zostały wykonane w technologii RGB umożliwiającej zmianę barwy oświetlenia. Dla wygody klienta sterowanie odbywa się przy pomocy pilota.

Ogród nowoczesny - widok z wnętrza altany

 

Zobacz zdjęcia tego ogrodu w pełnej rozdzielczości. Salon ogrodowy – zdjęcia małego ogrodu nowoczesnego