PRZYDOMOWY OGRÓD NOWOCZESNY W STAREJ MIŁOSNEJ

Co pewien czas zgłaszają się do nas klienci, którzy posiadają już ogród, jednak nie są z niego zadowoleni. Jest to jeden z trudniejszych typów projektów, kiedy nie projektujemy od początku, ale musimy „dowiązać” się do czegoś już istniejącego.

Ogród nowoczesny tylko z pozoru

Niestety źle przygotowany i nieprzemyślany projekt zawsze w przyszłości naraża klienta na straty. W tego rodzaju realizacjach  musi dojść do wyboru pomiędzy tym co pozostawiamy, a tym co usuwamy. Jedynym ciekawym elementem, który zastaliśmy w ogrodzie był basen ozdobny w kształcie litery L. Jak się okazało podczas późniejszych rozmów był to pomysł samego klienta. Praktycznie wszystko inne wymagało przeprojektowania. Ogród udawał ogród nowoczesny poprzez proste kształty, jednak zarówno dobór gatunkowy, podziały funkcjonalne (których właściwie nie było) i inne składowe wydawały się w nim zupełnie przypadkowe.

Praca od podstaw

W ogrodzie musieliśmy wydzielić strefy funkcjonalne. Strefa przydomowa obejmuje kamienny taras wraz z basenem ozdobnym. W dalszej części ogrodu pojawiła się altana wraz z kompletem meblowym stanowiąca miejsce rodzinnego spożywania posiłków.

Basen ozdobny w ogrodzie nowoczesnym

Ogród nowoczesny - widok na altanę

Z uwagi na komfort użytkowania altana została posadowiona na nawierzchni wykonanej z płyt granitowych, a dookoła niej zostało zamontowane oświetlenie. W rogu ogrodu pojawiło się nowoczesne palenisko. Palenisko wykonane zostało z blachy kortenowej.

Palenisko w ogrodzie nowoczesnym

Dookoła paleniska pojawiły się wykonane na zamówienie ławy.

Ogród nowoczesny - ławki

Przestrzeń ogrodu została uporządkowana poprzez wprowadzenie małych form architektury  w postaci gabionów i kortenowych donic. Gabiony charakterystyczne  dla ogrodów nowoczesnych zostały wypełnione kostką granitową pochodzącą z rozbiórki zastanych w ogrodzie elementów nawierzchni. Donice wykonane były na indywidualne zamówienie. W ogrodzie pozostawiliśmy nasadzenia biegnące wzdłuż ogrodzeń(ta decyzja niestety nie była podyktowana względami estetycznymi, ale ekonomicznymi). Pozostawiliśmy również większość istniejących opraw oświetleniowych. Jedynie część z nich została przesunięta w inne miejsce.

Ogród zyskał nową jakość, stając się miejscem funkcjonalnym i przyjaznym dla jego użytkowników.

Zobacz zdjęcia tego ogrodu w pełnej rozdzielczości. Nowoczesny ogród przydomowy – zdjęcia